Zdeněk Šiška
Zdeněk Šiška
kytara, zpěv
Martin Pospíšil
Martin Pospíšil
bicí
Mirek Jiřikovský
Mirek Jiřikovský
kytara, zpěv
Martin Černík
Martin Černík
klávesy, zpěv

Historie

1984 - 2019

Počátky skupiny sahají do roku 1984. V té době, po rozpadu skupiny Projekt Rock, si část členů této kapely - kytarista Zdeněk Šiška, basák Honza Růžička a klávesák Leoš Liškutín - přizvala k sobě bubeníka Richarda Kmodrase a vytváří novou kapelu TeamRock.

Skupina chtěla hrát jinak než v té době hrála většina ostatních kapel. Tehdejší repertoár založila  na skladbách např. Brian Adamse, Bon Jovi, Chris de Burg. V roce 1985 se Richard rozhodl emigrovat do Kanady a jeho post bubeníka přebírá Radek Pehal . V tomto složení kapela vydržela několik hodně úspěšných let a odehrála mnoho zábav. A právě v tomto kolotoči , kdy se hrálo přes sto akcí za rok, pátky, soboty i neděle, začalo docházet ke změnám v obsazení skupiny. Františka Bártla, který odešel na profesionální dráhu, nahrazuje Luděk Matějka a časem místo Honzy přišel nový basista Jirka Navrátil. A tyto změny vedly postupně až k ukončení  činnosti TeamRocku. Zdeněk pak zakládá skupinu Mastix a zbylí členové přechází k jiným kapelám.

V roce 1989 se opět Zdeněk s Radkem spolu s klávesistou Karlem Vágnerem a basistou Rudou Keprtem snaží obnovit TeamRock, vzápětí ale Karel odchází na vojnu a kapela opět končí. Zdeněk zakládá skupinu Clip.

Teprve až v roce 1999 se opět začala rýsovat možnost znovuzrození TeamRocku.

Ke Zdeňkovi, Radkovi a Leošovi se přidal basista Petr Jaborník a zvukař František Povolný. Repertoár skupiny tvořily tehdy převážně převzaté skladby od Van Halen, Deep Purple, Bon Jovi, ale takévlastní písničky.

Další změna v roce 2002 byla u kláves. Odešel Leoš, kterého vystřídal Libor Rožník, a místo Franty převzal starost o světla a později i o zvuk Zdeněk Krontorád.

V této sestavě vydržel hrát TeamRock poměrně dlouho a stal se známou kapelou s okruhem působnosti po celé jižní Moravě.

Další rošáda se konala opět u kláves – místo Libora začal hrát a zpívat David Zádrapa.

V té době odchází Zdeněk a jeho odchodem v prosinci roku 2005 prakticky skupina TeamRock opět zanikla.

Ale jak už to bývá, nevydrželo to dlouho a v roce 2010 zakládá Zdeněk novou formaci TeamRocku : Martin Černík - klávesy, Martin Pospíšil - bicí, Petr Poláček - basa. Fanoušci kapely se mohou opět radovat. TeamRock se vrací na rockovou scénu. Z původní kapely nezbylo mnoho - jenom Zdeněk Krontorád drží krok s kapelou a stará se o její úspěch.

Posledními změnami  v kapele byly výměny basáků. Rosťa Svoboda, známý z kapely Vicomt začal s TeamRockem hrát na jaře 2013 a poté, co v roce 2018 vyměnil basovou kytaru za klávesy a s kapelou se rozloučil, stojí na jeho místě Mirek Jiřikovský.

Nemalou zásluhu na kvalitě produkce kapely má stálý zvukař Pavel Čermák.

Od roku 2011 TeamRock vystupuje a snaží se dostat zpět na místo, které opustil. Jeho snaha o vlastní hudbu a české texty má být předností..